usuwanie laserem: | |
brwi/kreska | 300 zł |
usuwanie removerem (preparat bezkwasowy na bazie aloesu i soli morskiej) | |
brwi/usta | 300 zł |
*cena od 4 zabiegu – 270 zł
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest obecnie zabiegiem często wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej. Permanentny makijaż powiek, brwi i ust ciągle zyskuje na popularności. Z technicznego punktu widzenia makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu wykonywanego na skórze twarzy. W przeciwieństwie do klasycznego tatuażu, makijaż permanentny nie utrzymuje się przez całe życie, tylko przez 3-5 lat. Jest to możliwe, ponieważ tusz nie jest podawany tak głęboko jak w przypadku klasycznego tatuażu. Nieprawidłowo wykonany makijaż, lub zmiana zdania pacjenta prowadzi do potrzeby usunięcia makijażu permanentnego. W części przypadków personel może zaproponować pacjentowi pokrycie nieudanego makijażu tatuażem w odcieniu skóry. Jednakże zabieg ten rzadko daje satysfakcjonujące rezultaty i zwykle wygląda nienaturalnie. Ponadto taki tatuaż nie będzie dostosowywał się do opalonej skóry i latem jest bardzo widoczny. Satysfakcjonujące wyniki można osiągnąć, gdy makijaż permanentny jest usuwany za pomocą lasera Q switch Nd:YAG. Usunięcie makijażu permanentnego zwykle wymaga 1-12 zabiegów.
Przebieg procedury
Metodą z wyboru służącą do usuwania śródskórnego pigmentu wykorzystywanego do makijażu permanentnego jest laser neodymowo-yagowy (Nd:YAG) Q-switch. Laser ten działa na zasadzie selektywnej fototermolizy. Przy odpowiednim dobraniu długości fali i czasu trwania impulsu ryzyko powstania blizn jest mniejsze niż 5%. Przy wielokolorowym makijażu permanentnym konieczne jest połączenie różnych długości fal. Gdy światło emitowane przez laser przechodzi w głąb skóry i dosięga do barwnika, pigment zostaje rozbity na drobne cząsteczki, które są usuwane z organizmu przez komórki układu immunologicznego zwane makrofagami. Typową reakcją obserwowaną zaraz po zabiegu jest natychmiastowe rozjaśnienie skóry spowodowane uwalnianiem gazu podczas podgrzania pigmentu, rozjaśnieniu mogą ulec pojedyncze włoski (zmiana czasowa, włoski po zabiegu nie wypadają), obszar zabiegowy może być zaczerwieniony oraz może wystąpić opuchnięcie.
– nakładanie specjalnych preparatów przyśpieszających regenerację skóry
– pływania, zwłaszcza w basenach sztucznych zawierających substancje chemiczne
– gorących kąpieli w wannie, wizyty w jacuzzi czy saunie
– czynności, które nasilają pocenie się lub podnoszą temperaturę ciała.
– wystawiania na słońce lub opalanie skóry po zabiegu. Należy nałożyć na skórę kosmetyk z filtrem SPF 45 lub wyższym, aby zapobiec zmianie kolorytu skóry.
– intensywnego szorowania oraz używania kosmetyków złuszczających na obszarze zabiegu.
*Przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą, by określić czy jest to odpowiednia metoda leczenia w danym przypadku.
Pacjenci, którzy zdecydują się na zabieg nie powinni przyjmować zaburzających krzepnięcie krwi, takich jak aspiryna, ibuprofen, witamina E, przez 10 dni przed zabiegiem.
Do zabiegów laserowych pacjent może przystąpić najwcześniej 24 h po spożyciu alkoholu.