Sunekos® – nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry. To unikalne połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów (PCT/IB2015), które skutecznie pobudzają fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych, takich jak kolagen i elastyna.

W skład gamy Sunekos® wchodzą dwa preparaty:

Sunekos® 200 (dla osób z mniej widocznymi zmarszczkami) oraz

Sunekos® 1200 (dla starszych pacjentów)

co daje możliwość bardzo precyzyjnego doboru zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

Skład

  • Kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej (1200 kDa)
  • Unikalny zestaw aminokwasów: Glicyna; Prolina; Hydroksyprolina; Hydroksylizyna; Walina; Lizyna

 

Wskazania

Obszary

Iniekcji można poddać twarz, szyję, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzną stronę ud i obszar pod kolanami.

Technika IFT

IFT (Technika Przepływu Płynu Sródmiąższowego) łączy działanie dwóch podstawowych mechanizmów stosowanych w regeneracji macierzy pozakomórkowej czyli iniekcji w średnie warstwy skóry własciwej oraz drenazu limfatycznego

Stosowanie i efekty

W niektórych przypadkach np do dojrzałych skór, zwiotczałych, problematycznych z głębokimi zmarszczami, stosuje się Sunekos 1200 a najczęściej procedury łączone, wtedy częstotliwość stosowania kosmetolog dopasowuje do indywidualnych potrzeb.

Zabieg nie jest bolesny, trwa około pół godziny. Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu.

Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać –  pierwsze widoczne są po ok 10 dniach, a ostateczne utrzymują się przez ponad 6 miesięcy.